  • MPLAD15KP100AE3/TR
MPLAD15KP100AE3/TR
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD15KP100AE3/TR
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-MPLAD15KP100AE3/TR
Package:
Nonstandard SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD15KP100AE3/TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Supplier Device Package
    PLAD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    111V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    93A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    162V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    100V