  • MPIA4015V2-100-R
MPIA4015V2-100-R
advertisement
Manufacturer No:
MPIA4015V2-100-R
HK JDW NO:
255-MPIA4015V2-100-R
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
MPIA4015V2-100-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPIA4015V2-100-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MPIA40-V2
  • Size / Dimension
    0.195Lx0.165W 4.95mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.8A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    294mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    14MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.1A
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm