  • MPI4015V2-3R3-R
MPI4015V2-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
MPI4015V2-3R3-R
HK JDW NO:
255-MPI4015V2-3R3-R
Package:
2-SMD
Datasheet:
MPI4015V2-3R3-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPI4015V2-3R3-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MPI40-V2
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.171W 4.06mmx4.35mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    3A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    92mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    31MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.2A
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    3.9878mm
  • Width
    3.9878mm