  • MPA-863THTP0
MPA-863THTP0
advertisement
Manufacturer No:
MPA-863THTP0
HK JDW NO:
704-MPA-863THTP0
Purchasing and Inquiry
MPA-863THTP0 Overview
MPA-863THTP0 Features
Supply Voltage: 15V~30V
Operating Temperature: -20°C~70°C TA
Mounting Type: Chassis Mount
Linear Range: 0 ~ 863.00mm (0 ~ 33.98)
MPA-863THTP0 Applications
There are a lot of SICK, Inc. MPA-863THTP0 Angle & Linear Position Measuring Sensors applications.
  • Cylinder and valve position sensing
  • Joysticks
  • Irrigation equipment pivot control
  • Absolute Rotary Position Sensor
  • Throttle valve position, etc.
  • HVAC damper control
  • Motor shaft position sensors
  • Gear selector
  • Materials testing machines
  • Control elements
Step5Bar-code shipping tag
MPA-863THTP0
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C TA
  • Voltage - Supply
    15V~30V
  • Output
    Analog Voltage, 4 ~ 20mA
  • Linear Range
    0 ~ 863.00mm (0 ~ 33.98)