  • MPA-323THTP0
MPA-323THTP0
advertisement
Manufacturer No:
MPA-323THTP0
HK JDW NO:
704-MPA-323THTP0
Purchasing and Inquiry
MPA-323THTP0 Overview
MPA-323THTP0 Features
Supply Voltage: 15V~30V
Operating Temperature: -20°C~70°C TA
Mounting Type: Chassis Mount
Linear Range: 0 ~ 323.00mm (0 ~ 12.72)
MPA-323THTP0 Applications
There are a lot of SICK, Inc. MPA-323THTP0 Angle & Linear Position Measuring Sensors applications.
  • Control elements
  • Automotive rotary position sensors
  • Float-Level Sensor
  • Gear selector
  • Wire- die bonding machines
  • Linear movement measurement,
  • Valve control
  • Throttle valve position, etc.
  • Pedal Position Sensor
  • Steering Wheel Position Sensor
Step5Bar-code shipping tag
MPA-323THTP0
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C TA
  • Voltage - Supply
    15V~30V
  • Output
    Analog Voltage, 4 ~ 20mA
  • Linear Range
    0 ~ 323.00mm (0 ~ 12.72)