  • MP6-1E-1E-1L-1W-4LF-10
MP6-1E-1E-1L-1W-4LF-10
advertisement
Manufacturer No:
MP6-1E-1E-1L-1W-4LF-10
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-MP6-1E-1E-1L-1W-4LF-10
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 4388
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MP6-1E-1E-1L-1W-4LF-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MP6 (800W)
  • Published
    2015
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    800W
  • Number of Outputs
    5
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, UL, VDE
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    70A 17A 4A 10A 10A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~300VDC
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Voltage - Output 3
    48V
  • Voltage - Output 4
    12V