  • MP3K650L
MP3K650L
advertisement
Manufacturer No:
MP3K650L
HK JDW NO:
890-MP3K650L
Package:
1210 (3225 Metric), J-Lead
Datasheet:
Description:
MP Series, Metal Foil, 3.65kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -65°C~175°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MP3K650L
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MP3K650L .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric), J-Lead
  • Supplier Device Package
    2-SMD
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Series
    MP
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    3.65kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm