  • MP2018GZD-33-Z
MP2018GZD-33-Z
advertisement
Manufacturer No:
MP2018GZD-33-Z
HK JDW NO:
541-MP2018GZD-33-Z
Package:
TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Datasheet:
MP2018GZD-33-Z
Description:
Power Good Fixed PMIC TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Quantity:
In Stock : 10753
Step5Bar-code shipping tag
MP2018GZD-33-Z
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Part Status
    Active
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Current - Supply (Max)
    150μA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Power Good
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    17μA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.3V @ 500mA
  • PSRR
    57dB ~ 51dB (100Hz ~ 100kHz)