  • MP2-H180-54S3-S-TG30
MP2-H180-54S3-S-TG30
advertisement
Manufacturer No:
MP2-H180-54S3-S-TG30
HK JDW NO:
2-MP2-H180-54S3-S-TG30
Package:
Description:
MetPak™ MP2 Series Header, Male Pins Solder Gold Beige 30.0μin 0.76μm 180 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Bulk Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MP2-H180-54S3-S-TG30
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Feature
    Board Guide, Mating Guide
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Header, Male Pins
  • Number of Positions
    180
  • Number of Rows
    5
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm