  • MP2-H030-51S1-S-LR
MP2-H030-51S1-S-LR
advertisement
Manufacturer No:
MP2-H030-51S1-S-LR
HK JDW NO:
2-MP2-H030-51S1-S-LR
Package:
Description:
MetPak™ MP2 Series Header, Male Pins Solder Gold Beige 3.00μin 0.076μm 30 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Tube Through Hole
Quantity:
In Stock : 15953
Step5Bar-code shipping tag
MP2-H030-51S1-S-LR
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    30
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Rows
    5
  • Gender
    Male
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Current Rating
    1.5A