  • MP2-H024-41S1-S-TG30
MP2-H024-41S1-S-TG30
advertisement
Manufacturer No:
MP2-H024-41S1-S-TG30
HK JDW NO:
2-MP2-H024-41S1-S-TG30
Package:
Description:
MetPak™ MP2 Series Header, Male Pins Solder Gold Beige 30.0μin 0.76μm 24 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Bulk Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MP2-H024-41S1-S-TG30
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    24
  • Number of Rows
    4
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm