  • MOX-400231006F
MOX-400231006F
advertisement
Manufacturer No:
MOX-400231006F
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-MOX-400231006F
Package:
Axial
Datasheet:
MOX-400231006F
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 100MOhm, 0.75W 3/4W, Thick Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MOX-400231006F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    Mini-Mox
  • Size / Dimension
    0.165Diax0.581L 4.19mmx14.78mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Resistance
    100MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    4.19mm