  • MOSX5C1R0G
MOSX5C1R0G
advertisement
Manufacturer No:
MOSX5C1R0G
HK JDW NO:
430-MOSX5C1R0G
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
1Ohm, 2%,
Quantity:
In Stock : 222
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MOSX5C1R0G
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    5W
  • Length
    24.5mm