  • MNR18E0APJ153
MNR18E0APJ153
advertisement
Manufacturer No:
MNR18E0APJ153
HK JDW NO:
687-MNR18E0APJ153
Package:
1506, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MNR18E0APJ153
Step5Bar-code shipping tag
MNR18E0APJ153
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.063W 3.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    31mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    0615
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm