  • MNR15E0RPJ332
MNR15E0RPJ332
advertisement
Manufacturer No:
MNR15E0RPJ332
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-MNR15E0RPJ332
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MNR15E0RPJ332
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MNR15E0RPJ332
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    MNR
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    31mW
  • Voltage - Rated DC
    12.5V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    8
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm