  • MNR14E0APJ242
MNR14E0APJ242
advertisement
Manufacturer No:
MNR14E0APJ242
HK JDW NO:
687-MNR14E0APJ242
Datasheet:
MNR14E0APJ242
Step5Bar-code shipping tag
MNR14E0APJ242
  • Resistance
    2.4kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C