  • MNR04M0APJ470
MNR04M0APJ470
advertisement
Manufacturer No:
MNR04M0APJ470
HK JDW NO:
687-MNR04M0APJ470
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MNR04M0APJ470
Description:
Quantity:
In Stock : 31904
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MNR04M0APJ470
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    25V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
    8
  • Number of Elements
    1
  • Power Dissipation
    63mW
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm