  • MNGI14-250DFK
MNGI14-250DFK
advertisement
Manufacturer No:
MNGI14-250DFK
HK JDW NO:
2-MNGI14-250DFK
Step5Bar-code shipping tag
MNGI14-250DFK
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Free Hanging
  • Weight
    1.42428kg
  • Published
    2002
  • Color
    Blue
  • Gender
    Female
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Insulation
    Non-Mating End Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Length
    21.082mm
  • Length - Overall
    0.830 21.08mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm