  • MMZ1608Q471BTA00
MMZ1608Q471BTA00
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608Q471BTA00
HK JDW NO:
769-MMZ1608Q471BTA00
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MMZ1608Q471BTA00
Description:
FERRITE CHIP 470 OHM 300MA 0603
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608Q471BTA00
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2014
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    1
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    470Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    700mOhm
  • Impedance @ Frequency
    470Ohm @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Width
    0.8mm