  • MMZ1005S182ET000
MMZ1005S182ET000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005S182ET000
HK JDW NO:
769-MMZ1005S182ET000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MMZ1005S182ET000
Description:
Ind Chip Bead Multi-Layer 1.8KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0402 Punched Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005S182ET000
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    MMZ-E
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.8mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    200mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    1.8kOhm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5Ohm
  • Impedance @ Frequency
    1.8kOhm @ 100MHz
  • Height
    558.8μm
  • Width
    0.5mm