  • MMZ0603Y601CT000
MMZ0603Y601CT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0603Y601CT000
HK JDW NO:
769-MMZ0603Y601CT000
Datasheet:
MMZ0603Y601CT000
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0603Y601CT000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    25%
  • Current Rating
    200mA
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5Ohm
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm