  • MMZ0603Y241CT000
MMZ0603Y241CT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0603Y241CT000
HK JDW NO:
769-MMZ0603Y241CT000
Datasheet:
MMZ0603Y241CT000
Description:
FERRITE CHIP BEAD 240 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0603Y241CT000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Current Rating
    100mA
  • Impedance
    240Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency (Max)
    400MHz
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    800mOhm
  • Impedance @ Frequency
    240Ohm @ 100MHz
  • Frequency (Min)
    80MHz
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm