  • MMU01020C2154FB300
MMU01020C2154FB300
advertisement
Manufacturer No:
MMU01020C2154FB300
HK JDW NO:
866-MMU01020C2154FB300
Package:
MELF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 2.15MOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 8192
Step5Bar-code shipping tag
MMU01020C2154FB300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size Code
    0904
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    2.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    MELF
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.15MOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, CECC40401-803, RATED AC VOLTAGE: 150V
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Operating Supply Voltage
    150V