  • MMSZ15T1
MMSZ15T1
advertisement
Manufacturer No:
MMSZ15T1
HK JDW NO:
699-MMSZ15T1
Datasheet:
MMSZ15T1
Description:
ZENER DIODE 30Ohm ±5% 50nA @ 10.5V -55°C~150°C SOD-123
Step5Bar-code shipping tag
MMSZ15T1
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MMSZ15T1 .
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 10.5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V