  • MMP200FRE169K
MMP200FRE169K
advertisement
Manufacturer No:
MMP200FRE169K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MMP200FRE169K
Package:
MELF, 0309
Datasheet:
MMP200FRE169K
Description:
MMP Series, Metal Film, 169kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMP200FRE169K
  • Package / Case
    MELF, 0309
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMP
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    169kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    2W