  • MMP100FRF57R6
MMP100FRF57R6
advertisement
Manufacturer No:
MMP100FRF57R6
HK JDW NO:
898-MMP100FRF57R6
Datasheet:
MMP100FRF57R6
Description:
MMP Series, Metal Film, 57.6Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMP100FRF57R6
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    57.6Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C