  • MMK7.5152K630K00L4BULK
MMK7.5152K630K00L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
MMK7.5152K630K00L4BULK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MMK7.5152K630K00L4BULK
Package:
Datasheet:
Description:
MMK 1.5nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 220V-AC POLYESTER
Quantity:
In Stock : 1246
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MMK7.5152K630K00L4BULK
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MMK
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3910
  • Height
    6mm
  • Length
    10mm
  • Width
    2.5mm