  • MMK5223J100J01L15.0CBULK
MMK5223J100J01L15.0CBULK
advertisement
Manufacturer No:
MMK5223J100J01L15.0CBULK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MMK5223J100J01L15.0CBULK
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 5% Radial SMD/SMT Polypropylene
Step5Bar-code shipping tag
MMK5223J100J01L15.0CBULK
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    100V
  • Height
    6.5mm
  • Length
    7.2mm