  • MMK22.5335K100D17L4TRAY
MMK22.5335K100D17L4TRAY
advertisement
Manufacturer No:
MMK22.5335K100D17L4TRAY
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MMK22.5335K100D17L4TRAY
Datasheet:
Description:
MMK 3.3μF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 697
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MMK22.5335K100D17L4TRAY
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    MMK
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    7mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    100V
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    16.5mm
  • Length
    26mm
  • Width
    7mm