  • MMK10223K630A01L4BULK
MMK10223K630A01L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
MMK10223K630A01L4BULK
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-MMK10223K630A01L4BULK
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 3045
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMK10223K630A01L4BULK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.6
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    0.022uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    10
  • Size (mm)
    13 X 4 X 9
  • Wire Form
    Straight
  • Temperature Coefficient (ppm/°C)
    400±200
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    4(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Lead Length (mm)
    5
  • Seated Plane Height (mm)
    9(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    630VDC|220VAC