  • MMF50SBRD100R
MMF50SBRD100R
advertisement
Manufacturer No:
MMF50SBRD100R
HK JDW NO:
898-MMF50SBRD100R
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
MMF50SBRD100R
Description:
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 100Ohm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF50SBRD100R
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MMF
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
    TR
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W