  • MMF25SFRF7K5
MMF25SFRF7K5
advertisement
Manufacturer No:
MMF25SFRF7K5
HK JDW NO:
898-MMF25SFRF7K5
Datasheet:
MMF25SFRF7K5
Description:
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 7.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF25SFRF7K5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MMF
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW