  • MMF25SFRE68R1
MMF25SFRE68R1
advertisement
Manufacturer No:
MMF25SFRE68R1
HK JDW NO:
898-MMF25SFRE68R1
Datasheet:
MMF25SFRE68R1
Description:
MMF Series, Metal Film, 68.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF25SFRE68R1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MMF
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    68.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W