  • MMF25SFRE60R4
MMF25SFRE60R4
advertisement
Manufacturer No:
MMF25SFRE60R4
HK JDW NO:
898-MMF25SFRE60R4
Datasheet:
MMF25SFRE60R4
Description:
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 60.4Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1273
Step5Bar-code shipping tag
MMF25SFRE60R4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    60.4Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W