  • MMF25SBRD18K7
MMF25SBRD18K7
advertisement
Manufacturer No:
MMF25SBRD18K7
HK JDW NO:
898-MMF25SBRD18K7
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
MMF25SBRD18K7
Description:
MMF Series, Metal Film, 18.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF25SBRD18K7
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    18.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W