  • MMF204FRE2K26
MMF204FRE2K26
advertisement
Manufacturer No:
MMF204FRE2K26
HK JDW NO:
898-MMF204FRE2K26
Datasheet:
MMF204FRE2K26
Description:
MMF Series, Metal Film, 2.26kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF204FRE2K26
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.26kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W