  • MMF204BRC1K13
MMF204BRC1K13
advertisement
Manufacturer No:
MMF204BRC1K13
HK JDW NO:
898-MMF204BRC1K13
Datasheet:
MMF204BRC1K13
Description:
MMF Series, Metal Film, 1.13kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF204BRC1K13
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    1.13kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W