  • MMF1WSFRE523R
MMF1WSFRE523R
advertisement
Manufacturer No:
MMF1WSFRE523R
HK JDW NO:
898-MMF1WSFRE523R
Datasheet:
MMF1WSFRE523R
Description:
MMF Series, Metal Film, 523Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF1WSFRE523R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    523Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W