  • MMF-50FRF91K
MMF-50FRF91K
advertisement
Manufacturer No:
MMF-50FRF91K
HK JDW NO:
898-MMF-50FRF91K
Package:
MELF, 0309
Datasheet:
MMF-50FRF91K
Description:
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 91kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF-50FRF91K
  • Package / Case
    MELF, 0309
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    91kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V