  • MMF-50FRF12R
MMF-50FRF12R
advertisement
Manufacturer No:
MMF-50FRF12R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MMF-50FRF12R
Package:
MELF, 0309
Datasheet:
MMF-50FRF12R
Description:
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 12Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMF-50FRF12R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0309
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    MMF
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V