  • MMF-50BRD180R
MMF-50BRD180R
advertisement
Manufacturer No:
MMF-50BRD180R
HK JDW NO:
898-MMF-50BRD180R
Package:
MELF, 0309
Datasheet:
MMF-50BRD180R
Description:
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 180Ohm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF-50BRD180R
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0309
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V