  • MMB02070D1001DB200
MMB02070D1001DB200
advertisement
Manufacturer No:
MMB02070D1001DB200
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MMB02070D1001DB200
Package:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 1kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
MMB02070D1001DB200
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, CECC40401-803, RATED AC VOLTAGE: 350V
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Operating Supply Voltage
    300V
  • Working Voltage
    350V
  • Size Code
    2309
  • Rated Temperature
    70°C