  • MMB02070C2001FB200
MMB02070C2001FB200
advertisement
Manufacturer No:
MMB02070C2001FB200
HK JDW NO:
878-MMB02070C2001FB200
Description:
FIXED RESISTOR MMB - Professional Series, Thin Film, 2kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5036
Step5Bar-code shipping tag
MMB02070C2001FB200
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, CECC40401-803, RATED AC VOLTAGE: 350V
  • Power Rating
    400mW
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Supply Voltage
    300V
  • Diameter
    2.2mm