  • MMB02070C1001FB200
MMB02070C1001FB200
advertisement
Manufacturer No:
MMB02070C1001FB200
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MMB02070C1001FB200
Package:
MELF, 0207
Description:
Quantity:
In Stock : 27832
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMB02070C1001FB200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    MMB - Professional
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, CECC40401-803, RATED AC VOLTAGE: 350V
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Supply Voltage
    300V
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.2mm