  • MMA02040D2403BB100
MMA02040D2403BB100
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040D2403BB100
HK JDW NO:
878-MMA02040D2403BB100
Package:
MELF, 0204
Description:
MMA - Precision Series, Thin Film, 240kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040D2403BB100
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MMA - Precision
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    240kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Operating Supply Voltage
    200V