  • MM5Z9V1ST5G
MM5Z9V1ST5G
advertisement
Manufacturer No:
MM5Z9V1ST5G
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-MM5Z9V1ST5G
Datasheet:
MM5Z9V1ST5G
Description:
ZENER DIODE 15Ohm ±2.09% 500nA @ 6V -65°C~150°C TJ SC-79, SOD-523
Quantity:
In Stock : 16109
Step5Bar-code shipping tag
MM5Z9V1ST5G
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Tolerance
    ±2.09%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 6V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    15Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    9.1V