  • MM12-60ANS-ZUK
MM12-60ANS-ZUK
advertisement
Manufacturer No:
MM12-60ANS-ZUK
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-MM12-60ANS-ZUK
Package:
Cylinder, Threaded - M12
Purchasing and Inquiry
MM12-60ANS-ZUK Overview
Packages containing magnetic position sensors are labeled Cylinder, Threaded - M12.
MM12-60ANS-ZUK Features
Package / Case: Cylinder, Threaded - M12
Operating Temperature: -25°C~75°C
Supply Voltage: 10V~30V
Frequency: 1kHz
MM12-60ANS-ZUK Applications
There are a lot of SICK, Inc. MM12-60ANS-ZUK Magnetic Position Sensors Modules applications.
  • Motor assemblies
  • Conducting objects
  • Position tracking
  • Synchronization
  • Steering position
  • Factory automation
  • Geomagnetic field measurements
  • Convertible roof position
  • Electric window lift
  • Pumps
Step5Bar-code shipping tag
MM12-60ANS-ZUK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M12
  • Actuator Material
    Magnet
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Frequency
    1kHz
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Must Release
    60.00mm