  • MLW3015-28-PC-1A
MLW3015-28-PC-1A
advertisement
Manufacturer No:
MLW3015-28-PC-1A
HK JDW NO:
558-MLW3015-28-PC-1A
Package:
Datasheet:
MLW3015-28-PC-1A
Step5Bar-code shipping tag
MLW3015-28-PC-1A
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC 3A DC
  • Depth
    20mm
  • Current Rating
    3A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Body Breadth
    16.6116 mm
  • Actuator Type
    Paddle - Illuminated
  • Switch Function
    On-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 18.70mm x 16.70mm
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Color - Actuator/Cap
    Red
  • Contact Current(DC)-Max
    3A
  • Illumination Voltage (Nominal)
    28VAC
  • Illumination Type, Color
    Incandescent, Red
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    5A
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1500VAC V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Illumination Type
    Lamp
  • Contact Current(AC)-Max
    3A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    3A@250VAC
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    3A@30VDC
  • Actuator Marking
    No Marking
  • Contact Function
  • Actuator Angle
    24 deg
  • Length
    25.5mm
  • Body Height
    16.1036mm