  • MLH350BSG14D
MLH350BSG14D
advertisement
Manufacturer No:
MLH350BSG14D
HK JDW NO:
384-MLH350BSG14D
Package:
Cylinder, Metal
Datasheet:
MLH350BSG14D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLH350BSG14D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Stud
  • Package / Case
    Cylinder, Metal
  • Number of Pins
    3
  • Weight
    57g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    MLH
  • Feature
    Amplified Output, Temperature Compensated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Industrial Automation
  • Additional Feature
    IP 65, REVERSE VOLTAGE PROTECTION
  • Voltage - Supply
    14V~30V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Output
    0.25 V ~ 10.25 V
  • Termination Style
    DIN
  • Output Voltage
    10V
  • Output Type
    Analog Voltage
  • Nominal Supply Current
    5mA
  • Max Supply Current
    17mA
  • Accuracy
    ±0.25%
  • Response Time
    2000 μs
  • Operating Pressure
    5076.32PSI (35000kPa)
  • Pressure Type
    Sealed Gauge
  • Port Style
    Threaded
  • Port Size
    Male - 1/4 6.35mm BSP