  • MLFA1FTC10K0
MLFA1FTC10K0
advertisement
Manufacturer No:
MLFA1FTC10K0
HK JDW NO:
762-MLFA1FTC10K0
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
MLFA1FTC10K0
Description:
MLFA Series, Metal Film, 10kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 14381
Step5Bar-code shipping tag
MLFA1FTC10K0
  • Series
    MLFA
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C